ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista Anėtarėveidentifikimi
Share | 
 

 Poezi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
QMFU
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 586
Age: 23
Location: Prishtinė
Registration date: 09/08/2007

MesazhTitulli: Poezi   Thu Sep 20, 2007 12:38 am

Ketu mund te postoni poezi...

_________________
Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Jan 13, 2008 7:15 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qmf-force.tk
QMFU
Administrator
Administrator


Numri i postimeve: 586
Age: 23
Location: Prishtinė
Registration date: 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Thu Sep 20, 2007 12:41 am

Ja nje poezi nga une :


LULET E VENDIT TIM

Pėrse ka gjėmba veē trendafili?
Lulet e tjera, tė brishta janė.
Ja manushaqja, ja karajfili
Dhe lule-delja, gjemba nuk kanė!!

Unė i kam pyetur njerzit e rritur
Pėr mė tė buk‘rėn lule nė botė
Ndonse pėrgjigje jam duke pritur
Por asnjeri, mua s‘ma thotė!

Tė gjitha lulet janė me aromė
Dhe me sy mbyllur unė e kuptoj
Se cilėn tufė ti mban nė dorė
Me to jam rritur, ndaj nuk gaboj!

Merrni njė lule nga Fushė e Korēės
Do ndjeni brenda gjithė bukuritė
Nė dhomėn tuaj veē borziloku
Shpėrndan aromėn nė gjithė shtėpitė!

Mali i Korabit ka lule shqerra.
Mali i Shkėlzenit me lule – borė.
Mali i Sharrit me lule –gjaku.
Lule zambaku do gjesh nė Vlorė.

_________________


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve: 901
Age: 23
Location: N'PC
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:13 pm

Shkoj e shtrihem ne krevat
un pa ty s'ndjehem rehat
nga syt e mi veq dalin lot
pa ty smundem te jetoj dot


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve: 901
Age: 23
Location: N'PC
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:15 pm

Dikur desha dikend,
dhe ndoshta do ta dua,
por si dikur dikend asnjiher askendVeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve: 901
Age: 23
Location: N'PC
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:18 pm

Jam duke menduar i shtrir ne krevat
Po te kisha afer do te haja krejt
Buzet e mia shum jon merzit
Nje puthje prej teje jom duke e prit...


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve: 901
Age: 23
Location: N'PC
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:19 pm

Eci Rruges tuj Mendu,Kerkush sem don qysh e Du,
Kerkush spo don mem Kuptu,
Sjam ka di mu ba Rahat,
Don mem kap ne Zemer Infrakt


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve: 901
Age: 23
Location: N'PC
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:20 pm

Ja nisa ty Zemer diqka met Shkrua,
Boja Lapsit mu Hargjua,
E preva Gishtin dhe Vazhdova,
Me Gjak e Lot e z`bukurova,


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve: 901
Age: 23
Location: N'PC
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:20 pm

Si mat Vjetrit ne Ballkan,
Na paten Inatin e t`bashkum nuk na Lan,
Por Shqiponja shkon e Vjen,
E kshtu t`ndam nuk na Len


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve: 901
Age: 23
Location: N'PC
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:21 pm

Syte e tu te kalter
Qe ti ka fal qielli
Bukuria jote
Qe zbriti nga dielli


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve: 901
Age: 23
Location: N'PC
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:22 pm

Me bere magji
Qe une te te pelqej
Dhe shikimin tim
TY te ta rembej


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
 
Poezi
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 10Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
QMF-Force.tk ::  ::  :: -
Kėrce tek: